Fleur je gazon op met de hortensia

hortensia

Als je op zoek bent naar een mooie tuin bloem met een frisse uitstraling, dan is de hortensia werkelijk adembenemend. Grote bloembollen bedekken deze struik in de zomer en het voorjaar. Hoewel het uiterlijk misschien veel onderhoud vraagt, zijn hortensia’s met de juiste omstandigheden en zorg eigenlijk vrij eenvoudig te kweken. Bloeiend in zowel de lente als in de zomer, wordt de hortensia als een struik beschouwd. Maar ondanks hun vermogen om vrij grote showstoppers in jouw tuin te zijn, is het kweken van hortensia’s geen vraag die zelfs de beginnende tuinier zal moeten stellen.

hortensia

Tips voor het verzorgen van jouw hortensia

Herfst is echt wel het beste seizoen om hortensia’s te planten, gevolgd door het vroege voorjaar. Het idee is om de struik voldoende tijd te geven om voor de bloei goed en gezond op te bouwen. De beste plek om hortensia’s te planten is toch wel op een beschutte plek met vele zonnige ochtenden en schaduwrijke middagen. Probeer wel te voorkomen dat jij ze vlak onder bomen plant, wat dat kan dan leiden tot concurrentie om water en voedingsstoffen. Harde wind kan wel een probleem worden omdat het de bladeren kan scheuren en beschadigen. Hoewel de bladeren en bloemen van de hortensia delicaat lijken, hebben ze verder eigenlijk niet veel tedere verzorging nodig.